آبشار آتشگاه شهر لردگان

پنجشنبه 10 فروردین 1391 11:06 ق.ظنویسنده : h r

 
اولین و بهترین انتخاب، آبشار آتشگاه است كه در 190 كیلومتری شهركرد و 40 كیلومتری شهر لردگان در دره‌ای سرسبز قرار گرفته و پیوند باشكوه آن با دره و سبزه‌زار اطرافش، منظری زیبا و چشم نواز را رقم زده است.

مسیر این آبشار از محل چشمه تا اتصال به رودخانه خراسان را فضای سرسبز و بی‌نظیری از انواع درختان و گیاهان جنگلی فراگرفته و شیب زیاد و پستی و بلندی‌های دره، آبشارهای كوچك متعددی را ایجاد كرده است.

اگر بتوانید سری به روستای دره ‌عشق در شهرستان اردل و در فاصله 110 كیلومتری شهركرد هم بزنید، از اعماق دره شاهد آبشار دیگری به ارتفاع 100 متر به نام دره عشق خواهید بود كه در كنار آن، رود كارون به آرامی جاری است و در تركیب با انارستان‌ها و شالیزارها، فضای گردشگری مناسبی را به وجود آورده است.

كارون را نیز می‌توانید از چهارمحال ببینید زیرا سرشاخه‌های رود كارون در قلمروهای غربی و جنوب غربی چهارمحال یعنی لردگان، خانمیرزا، فلارد، جنوب بازفت و جنوب شهرستان اردل جریان دارد.

این رودخانه از دره‌هایی عبور می‌كند كه از تركیب جریان رود، جنگل‌های بلوط و كوه، مناظری جلوه‌گری می‌كند كه این مناظر را می‌توان در مسیر جاده شهركرد ـ خوزستان در روستای دوپلان مشاهده كرد.

در مسیر این رودخانه همچنین منطقه سیاحتی بازفت وجود دارد كه متراكم‌ترین و دست‌نخورده‌ترین محدوده‌های جنگلی در آن دیده می‌شود.

اگر دلتان هوس تماشای دریا و دریاچه كرده است، به تالاب چغاخور بروید. این تالاب كه از یك سو به دامنه كوه‌ها تكیه داده و از سویی دیگر در ساحل دشت آرام گرفته است، در نزدیكی شهر «بلداجی» در مسیر جاده شهركرد ـ خوزستان و در فاصله 65 كیلومتری از شهركرد قرار دارد.

تالاب‌های «گندمان» و «سولقان» نیز از دیگر تالاب‌های دائمی چهارمحال است كه در نزدیكی این تالاب قرار دارد.

این استان چشمه‌های جوشان فراوانی هم دارد كه چشمه دیمه با خواص درمانی متعدد بویژه برای جلوگیری از پوسیدگی دندان و درمان سنگ كلیه یكی از آنهاست.

دیمه در 10 كیلومتری «چلگرد» و در مجاورت روستای دیمه قرار دارد و آب آن از گواراترین آب‌های جهان است.


آخرین ویرایش: پنجشنبه 10 فروردین 1391 11:13 ق.ظ

 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات